باکو پایگاه رژیم صهیونیستی در اراضی قفقازی ایران

 

طی سالهای گذشته  روابط دولت باکو با رژیم صهیونیستی  همواره در حال گسترش بوده است.این موضوعی است که در رسانه های منتشره در فلسطین اشغالی و برخی رسانه های باکو نیز بازتاب داشته است. اما مقامات دولت باکو ترجیح میدهند در این  باره سکوت کنند. البته برخی اوقات اسنادی در این باره به رسانه ها درز کرده است. سایت مشهور ویکی لیکس این جملات را از قول الهام علی اف رییس دولت باکو منتشر کرد : " روابط دولت باکو با اسراییل مانند کوه یخی است که نود درصد آن زیرآب قرار دارد و ناپیداست و تنها بخش اندکی از این روابط آشکار است . "

به دلیل همسایگی ایران شمالی (جمهوری آذربایجان ) با ایران و نیز شیعه بودن مردم آن خطه که ریشه ایرانی دارند و طی معاهده های ننگین گلستان و ترکمانچای از ایران جدا شده اند ، رژیم صهونیستی ولع و حرص ویژه ای به حضور و نفوذ در ایران شمالی دارد و در سایه سیاستهای ضداسلامی و ضد ایرانی دولت باکو روز به روز نفوذ صهیونیسم در قفقاز گسترش می یابد.

در حالی که طی روزهای اخیر رسانه های باکو ازفعالیت 6 شرکت نظامی رژیم صهیونیستی در باکو و نیز برگزاری روزهای فرهنگی !! دولت باکو در فلسطین اشغالی خبر دادند ، خبر برگزاری  همایش تجاری مشترک رژیم صهیونیستی با دولت باکو دراین شهر منتشر شد.

 

خبرگزاری «آپا»، که از رسانه های نزدیک به دولت باکو است و هزینه آن توسط دولت تامین میشود، خبر داد : در حاشیه نمایشگاه بین المللی «باکوتل- 2013» نشست تجاری اسراییل در باکو برگزار شده است. در این نشست که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاع رسانی دولت باکو و اتاق بازرگانی و صنایع اسراییل وجمهوری آذربایجان برگزار شد، " المیر ولی زاده " معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاع رسانی دولت باکو، " رافائل هارپاز " سفیر اسراییل در باکو، " آلکس کاپلون " رییس اتاق بازرگانی و صنایع مشترک اسراییل و جمهوری آذربایجان و نیز نمایندگان شرکت های تکنولوژی  دو طرف شرکت کرده اند..

در این نشست نمایندگان شرکت های باکو در باره طرح های موجود در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاع رسانی و امکان سرمایه گذاری در این زمینه سخنرانی کرده اند. در این نشست برنامه های تهیه شده از سوی شرکت های اسراییلی در زمینه های دفاع سایبری، بررسی و بهینه سازی ترافیک اینترنت و دیگر موارد مورد علاقه طرف صهیونیستی معرفی شده است.

 

خبرگزاری «آپا»، گزارش داد: " رافائل هارپاز " سفیر اسراییل در باکو در گفتگو با خبرنگاران گفت: روابط خاص و منحصر به فردی بین دولت باکو و اسراییل وجود دارد. ما علاقمند به گسترش بیش از پیش این روابط هستیم.

وی گفت: برگزاری نشست تجاری اسراییل در باکو برای ما اهمیت ویژه ای دارد.  شرکت های اسراییلی از شرایط موجود در جمهوری  آذربایجان ( ایران شمالی ) بسیار راضی هستند. آنها پتانسیل بسیار زیادی در اینجا می بینند. شرکت های دولت باکو نیز علاقه زیادی برای برقراری روابط بازرگانی با اسراییل دارند.

وی افزود : دولت باکو و اسراییل در آینده نزدیک توافقنامه تسهیل روادید برای دارندگان گذرنامه دیپلماتیک و خدمت امضا خواهند کرد. همچنین انتظار می رود تفاهمنامه در زمینه های مالیاتی و استانداردسازی بین دو کشور امضا شود.

به گفته وی، سفر گردشگران از اسراییل به جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) افزایش داشته است. و این نتیجه خدمات گسترده ای است که دولت باکو به اسراییل ارایه میکند.

سفیر رژیم صهیوینستی در باکو افزود : قرار است چند تن از مقامات رسمی اسراییل در سال آینده به باکو سفر کنند.

شایان ذکر است ، طی سالهای گذشته تقریبا تمامی مقامات دولت باکو به فلسطین اشغالی سفر کرده و توافقات  متعددی با مقامات صهیونیستی امضا کرده اند. دولت باکو علاوه بر روابط گسترده با رژیم صهیونیستی و تامین نفت مورد نیاز این رژیم ، در زمینه مقابله با مقاومت فلسطین و لبنان بخصوص حزب ا... لبنان همکاری چشمگیری با رژیم صهیونیستی دارد. دولت باکو هر گونه تظاهرات و اعتراض به رژیم صهیونیستی را ممنوع کرده و تاکنون تعداد زیادی از مردم این خطه به دلیل شرکت در تظاهرات روز قدس ، اعتراض به جنایات صهونیستها در حمله علیه غزه  و لبنان زندانی شده اند.

/ 4 نظر / 23 بازدید
دوستداران تالش ( آستارا )

معرفی کتاب : آذربایجان تُرک نیست ( تُرک زبان است ) ، کیامهر فیروزی ، تهران ، انتشارات به نگار ، قیمت : 2 هزار تومان ... تلفن سفارش : 02188482249 / 02188482293 ---------------------------------------------------------- درود بر همه دوستان ..... دوستان می توانند برای سفارش این کتاب با انتشارات به نگار تماس گرفته و این کتاب به صورت پستی برایشان ارسال خواهد شد .............. ساعات کار انتشارات به نگار در روزهای عادی و تعطیلات نوروز ::: از روز 5 فروردین 1393 به بعد انتشارات به نگار دایر می باشد و دوستان می توانند این کتاب را سفارش دهند .... از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر .... آدرس انتشارات به نگار :::::: تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از خیابان شهید بهشتی - پلاک 2230 - برج سپهر ساعی - طبقه سوم - واحد 301 - سایت انتشارات به نگار ::::::: http://www.behnegar-pub.com/ --------------------------------------------------------------------- ................... کتاب بخوانید و کتاب هدیه بدهید .....................

عبدالحسین

سلام-انشا الله به اراده خداوند حق به حقدار می رسد

عبدالحسین

سلام-انشا الله به اراده خداوند حق به حقدار می رسد

عبدالحسین

سلام-انشا الله به اراده خداوند حق به حقدار می رسد