خانواده علی اف ها و حکومت دایمی بر ایران شمالی(جمهوری آذربایجان )

 

مناظره میان نمایندگان حزب حاکم ( حزب پدری الهام علی اف ) با نمایندگان " شورای ملی مخالف " که از تلویزیون باکو پخش می شد  صحنه های شگفت انگیزی را برای تماشاگران نشان داد .

به گزارش واحد خبر حرکت آزادیبخش ایران شمالی ؛ در این نشست در بحث پیرامون رشوه خواری که تا زوایای تنگ اداره های دولت باکو نفوذ کرده و به همین خاطر در آمارهای مراکز جهانی ، در ردیف نخستین دولتهای رشوه خوار ثبت میشود ،در حالی که نماینده  دولت باکو وحامی الهام علی اف ، رشوه خواری را نفی میکرد ، نماینده شورای ملی مخالف با ناراحتی شدید از کتمان رشوه خواری در دولت باکو ، اظهار داشت : همه میدانند و بر مردم روشن است که مقامات و ادارات دولت باکو در رشوه غرق هستند و شخص الهام علی اف ( رییس جمهور ) تا خرخره در رشوه غرق شده است.

به دنبال اظهارات نماینده شورای ملی مخالف ، نماینده دولت اظهارات وی را توهین به " تماشاگران " تلقی کرد و به حضور وی در استودیو خاتمه داده شد !

نامزدی الهام علی اف برای انتخابات ریاست جمهوری باکو( جمهوری آذربایجان ) در حالی است که نامبرده بعد از مرگ حیدر علی اف (سال 2003) بر تخت ریاست جمهوری نشسته است . در حالی که در قانون اساسی ،مدت ریاست جمهوری هر فرد به دو دوره محدود میشد ، الهام علی اف با تغییر قانون اساسی و نامحدود بودن دوره ریاست جمهوری ، راه را برای ریاست جمهوری مادام العمر خود باز کرده است.

نامزدی الهام علی اف برای ریاست جمهوری در حالی است که چهره های تاثیر گذار و شاخص با اقدامات دولت از نامزدی محروم شده اند ؛ دکتر محسن صمداف نامزد جریان اسلامگرا که بیش از دویست و پنجاه هزار تن ، با امضای تومارها از مناطق مختلف ( باکو – گنجه – لنکران – نخجوان – شماخی – سومقاییت و...) از نامزدی وی حمایت کرده بودند ، به جرم مخالفت با ممنوعیت حجاب اسلامی و سیاستها و اقدامات ضد دینی دولت الهام علی اف در زندان بسر میبرد.

در این حال رسانه های باکو از حمایت جریان صهیونیستی از تداوم ریاست الهام علی اف خبر دادند.

خبرگزاری «آپا»، که از رسانه های مورد حمایت دولت باکو است ، گزارش داد : یهودیان جمهوری آذربایجان ( ایران شمالی ) در انتخابات ریاست جمهوری آینده به نفع " الهام علی یف " رای خواهند داد. خبرگزاری «آپا»، این مطلب را از قول " بوریس سیماندویف " رییس جمعیت دینی یهودیان کوهستانی قصبه سرخ قوبا (قرمزی قصبه )منتشر کرد و نوشت : بوریس این موضع را در نشستی که در اداره مسلمانان قفقاز(اداره دولتی به ریاست الله شکور پاشا زاده ) برگزار شد ، اعلام کرد.

به گفته تحلیلگران ؛ موضع رییس یهودیان قصبه سرخ باکو در حمایت از تداوم دیکتاتوری الهام علی اف ، با توصیه رژیم صهیونیستی بیان شده است.

رژیم صهیونیستی دارای روابط گسترده با دولت باکو است و دولت باکو از طریق خط لوله باکو – جیهان ، بخش اعظم نفت مورد نیاز رژیم صهیونیستی را تامین میکند. دولت باکو همچنین از سیاست اشغالگری رژیم صهیونیستی و امریکا در فلسطین ، لبنان ، افغانستان و... حمایت میکند و نیروهای ارتش باکو برای جنگ با مسلمانان به عراق و افغانستان اعزام شده و عده ای از آنها نیز کشته شده اند.

دولت باکو هر گونه تظاهرات علیه رژیم صهیوینستی را ممنوع کرده و در جریان حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و غزه ( جنگهای 33 روزه و 22 روزه ) دهها تن از اهالی که در اعتراض به جنایات رژیم اشغالگر قدس تظاهرات کرده بودند ، دستگیر و زندانی شدند.

تحلیلگران مسایل قفقاز معتقدند ؛ با حمایت امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورها مانند فرانسه و انگلیس و ترکیه که دولت باکو منابع کشور را در اختیار آنها قرار داده ، باز هم الهام علی اف به ریاست خود ادامه خواهد داد و انتخابات در واقع ، نمایشی برای فریب افکار عمومی است.

گفتنی است خانواده علی اف از سال   1372-1993  تاکنون زمام امور دولت باکو را در دست دارند.

/ 1 نظر / 22 بازدید
علي آذری

با سلام دوست عزیز با افتخار در وبلاگ بادکوبه لینک شدید منتظر لینک وبلاگ بادکوبه در وبلاگ زیبای آذربایجانلی لار هستیم